JAK I CZYM PIELĘGNOWAĆ PARKIET

Każda podłoga odpowiednio pielęgnowana służy dłużej i dodatkowo "cieszy oko" swym pięknym wyglądem. Poniżej kilka rad związanych z pielęgnowaniem podłóg drewnianych.


MINIMALIZACJA USZKODZEŃ MECHANICZNYCH

Nawet najlepiej umyta podłoga nie wygląda odpowiednio, jeśli jest mocno porysowana. Dlatego też należy zwrócić uwagę na to, aby wszystkie krzesła i stoły były podklejone odpowiednimi podkładkami, np. filcowymi.

Jeśli na parkiet wchodzi się w butach, to należy oczyścić je od spodu z kamyczków i piasku, które skutecznie rysują parkiet.

MYCIE PODŁÓG DREWNIANYCH

Myjąc podłogi należy pamiętać, aby nie przesadzać z wodą. Najlepiej parkiet myć wilgotnym, dobrze wyciśniętym mopem płaskim. Po umyciu należy upewnić się, że na powierzchni parkietu nie pozostała zbyt duża warstwa wody.

Zaleca się stosowanie do mycia dodatkowo specjalnych środków, dzięki którym podłoga jest lepiej zabezpieczona oraz mniej śliska. Dobór tych środków jest bezpośrednio związany z rodzajem parkietu oraz z rodzajem lakieru pokrywającego parkiet.

PASTOWANIE

Podobnie jak w przypadku mycia do pastowania wykorzystywać należy specjalistyczne środki zgodne z lakierami, którymi pokryty jest nasz parkiet. Aby jak najlepiej dobrać taki środek należy skontaktować się z naszym ekspertem.

USUWANIE PLAM

Wszelkie plamy powinny być jak najszybciej usunięte, najlepiej jeszcze przed wyschnięciem.

Plamy z owoców, mleka, piwa, kawy i innych napojów najlepiej usuwać wodą z delikatnym płynem do mycia
Plamy z krwi można usunąć zimną wodą